реєстрація
реєстрація

Пам'ятка фотографу, що йде знімати весілля в перший раз

Як знімати весілля

Не знаю чому, але попрацювати на весіллі фотографом мріє чи не кожен фотолюбитель. Виною тому є легенди про казкові грошах, обертових на цьому ринку, і удавана легкість заробітку. Хто відмовиться зрубати за день десяток-другий декілька тисяч?

Чи не станемо зараз скочуватися до обговорення фінансових питань. Залишимо цю тему для окремої статті.

Тут же будемо виходити з того, що непереборне бажання випробувати себе в ролі фотографа у вас з'явилося. А значить, виникло питання: "Як же знімати весілля?"

Перше і найголовніше. Об'єктивно оцінити свої можливості. Чи достатньо у вас фотографічного досвіду щоб приступати до такої складної і відповідальної справи? Якщо ваші знімки будуть псувати настрій молодятам, то така робота і вам не принесе задоволення.

Хочеться сподіватися, що ви користуєтеся фотоапаратом вже не перший рік і такі поняття як експозиція, діафрагма, витримка вам знайомі.

Перш ніж приймати замовлення, обов'язково потренуйтеся. Попрацюйте на весіллі у своїх знайомих паралельно з професійним фотографом. Поспостерігайте, як знімають інші.

 

Весільна фотозйомка

 

Якою камерою краще знімати весілля?

Як правило, початківець весільний фотограф не має в своєму арсеналі топ-моделей Кенон і Нікона. Але це й не обов'язково. Годиться практично будь-яка «зеркалка».

Оскільки я все життя знімаю камерами фірми «Кенон», складу хіт-парад її моделей стосовно завдань весільної фотозйомки.

1. Canon 5D mark2 і Canon 6D на сьогоднішній день можна назвати самими ідеальними камерами для весільного фотографа (mark3 значно дорожче). Повноформатний сенсор з роздільною здатністю в 22 і 20 Мп дає дуже хорошу картинку. А малі «шуми» на високих значеннях світлочутливості дозволяють знімати при нестачі світла. Без збитку для якості знімка ці камери дозволяє вибирати значення світлочутливості до 1600 і навіть 3200 ISO. Крім усього іншого ці моделі мають хороший баланс білого, який дозволяє значно скоротити трудовитрати на подальшу обробку знімків.

2. Canon 7D Краща модель на «кропнутій» матриці, що має 19 мегапікселів, хороший баланс білого і прийнятні шуми на високих ISO. Вона спритніша попередніх моделей і за швидкістю автофокусу і по скорострільності, але поступається їй за шумів. Ставити на «сімці» чутливість вище 800 ISO я б не став.

3. Canon 5D Цю модель я поставив на третю позицію, не дивлячись на те, що вона має повноформатну матрицю. Справа в тому, що вік у «п'ятака» вельми поважний, а технологія обробки цифрового зображення не стоїть на місці. Уже на чутливості 800 ISO з'являються помітні шуми, які необхідно надалі прибирати «шумодава». В цьому плані 5D не на багато краще ніж 7D, хоча той має вдвічі меншу за площею матрицю.

4. Будь камера з лінійки Canon 60D - Canon 20D. Чим новіший, тим, як правило, краще. Це камери, які дозволяють знімати будь-які сюжети, від репортажних до постановочних, і володіють усіма необхідними функціями. Правда, чутливість матриці, яку можна використовувати, обмежена 400 ISO. Лише самі останні моделі дають можливість більш-менш пристойно знімати на 800 ISO. Та й то, не без питань.

5. Canon 400D - Canon 650D. Цю лінійку я б не дуже рекомендував використовувати. Але в якості запасної камери дані моделі нададуть вам неоціненну допомогу. Якщо ж немає нічого іншого, то, як говоритися, «На безриб'ї і рак риба». Знімайте на здоров'я. Є тільки ризик, що замовникові не сподобається їх зовнішній вигляд. Народ поважає великі важкі фотики, які у більшості асоціюються з атрибутами справжнього професіонала.

Об'єктиви весільного фотографа

Для вибору оптики на весільну фотозйомку я вас відсилаю до своєї статті, в якій це питання докладно розібраний, і наведені приклади знімків, зроблених різними об'єктивами ("Оптика для весільного фотографа"). Зауважу лише, що саме об'єктив надає найістотніший вплив на якість кінцевого знімка. Тому, при нестачі коштів, краще купувати хорошу оптику і більш дешеві камери, а не навпаки.

Що ще потрібно для того, щоб знімати весілля?

Отже, в арсенал весільного фотографа повинні входити:

1. Основна камера.

2. Запасна камера. (Це абсолютно необхідна річ для весільного фотографа, адже відмова техніки можливий у будь-яку хвилину. Крім того, запасна камера вам стане в нагоді в момент реєстрації, коли для заміни об'єктива просто немає часу. На одну камеру можна поставити короткофокусний зум, на іншу - Довгофокусний.)

3. Набір об'єктивів. (Мінімум: універсальний зум і довгофокусний об'єктив для портретної зйомки).

4. Зовнішня спалах. (Тут особливих обмежень немає. Годиться будь-яка, сумісна з вашою камерою.)

5. Запасні акумулятори для камери і спалаху. (Часом весільна зйомка тривати більше 10 годин. Жоден джерело живлення не має такого ресурсу).

Це те «залізо», без якого не можливо обійтися. Більш просунуті весільні фотографи носять із собою безліч інших речей. Але зараз не про це ...

Якщо у вас не вистачає коштів для придбання всього арсеналу, не турбуйтеся, є ще один вихід. Ви можете скористатися послугами прокату фототехніки. Вони зараз існують у багатьох містах. Вартість оренди на одну добу камери або об'єктива цілком вписуються в бюджет весільної фотозйомки.

Як залучити замовників?

Тепер поговоримо про те, як роздобути замовлення на весільну фотозйомку. Розвішування оголошень і подача реклами в безкоштовні газети - не найкращий шлях. Вам потрібно буде зробити свій сайт або завести сторінку в одній із соціальних мереж. Там ви будете демонструвати приклади своїх весільних знімків, хвалити себе коханого і вивішувати цінники на свої послуги.

Головне питання на цьому етапі - де взяти весільні знімки, якщо ви ще тільки збираєтеся знімати весілля. Як я вже говорив раніше, тут дуже корисно познімати весілля друзів або запропонувати безкоштовні послуги весільного фотографа, щоб отримати перші знімки для свого портфоліо. Якщо у когось з ваших знайомих збереглося весільне плаття, можна влаштувати фотосесію, обрядивши у весільні наряди своїх друзів. Можна зняти будь-яку молоду пару і представити це як лав-сторі. На худий кінець, можна познімати молодят на вулиці через спини справжнього весільного фотографа. Але робити це потрібно обережно, оскільки можливі до вас запитання. Думаю, що якщо ви зробите пару знімків і відійдете, навряд чи на вас хтось зверне увагу.

А ось брати на свій сайт чужі знімки нікому не пораджу. Хіба тільки що від відчаю ...

Далі має сенс безкоштовно зареєструватися і розмістити посилання на свій сайт на численних весільних порталах

. Якщо ви все зробили правильно, перші замовлення у вас з'являться.

Що і як знімати на весіллі?

Перш ніж іти на зйомку, подивіться фото найбільш відомих у вашому місті весільних фотографів. Виявіть найпопулярніші місця фотозйомки. Основні пози нареченого і нареченої, підглянете ефектні композиційні прийоми. З часом ви самі навчитеся імпровізувати і робити креативні фото, але на перших порах наслідування хорошим зразкам - це не гріх.

Сам процес весільної фотозйомки розділений на декілька етапів.

1. Викуп нареченої.

Ви приїжджаєте за адресою проживання нареченої, де вона готується до зустрічі з нареченим. Основні теми тут наступні: одягання весільного плаття, макіяж, портрети нареченої в домашній обстановці, наречена з родичами. Далі, коли приїжджає жених, йде процедура викупу нареченої. Якісь загадки, конкурси. Знімаєте все це репортажно. Потім зустріч нареченого і нареченої (за традицією він бачить перший раз наречену у весільній сукні саме в цей момент). Теж репортаж. Тут же можна придумати пару постановочних сюжетів, але, найчастіше, на це у вас просто не буде часу. Вихід нареченої з нареченим з дому і посадка в весільний лімузин. На худий кінець в машину, обвішану яскравими стрічками.

2. Зйомка в приміщенні РАЦСу.

Перед одруженням у вас буде якийсь час для постановочної зйомки в інтер'єрах палацу одруження. Фотографу краще заздалегідь ознайомиться з його архітектурою, намітити місця для зйомки «молодих» і групових фотозйомок. Використовуйте сходи, дзеркала, вази з квітами, мальовничі дивани, отвори дверей, загалом, всі можливості приміщення. Через деякий час нареченого і наречену у вас віднімуть працівники РАЦСу для того, щоб провести всі необхідні формальності.

Зйомка церемонії одруження

Далі йде фотозйомка безпосередньо весільної церемонії. Наречений і наречена запрошуються до зали, де вже розташувалися їхні друзі та родичі. Нічого крім репортажної зйомки на цьому етапі вам зробити не вийде. Основні моменти, які потрібно схопити: розпис нареченого і нареченої в книзі реєстрації шлюбу, обмін кільцями, поцілунок молодят, вручення свідоцтва про реєстрацію шлюбу, привітання батьків і гостей.

Після урочистої церемонії прийнято робити знімки «молодих» зі своїми батьками і груповий знімок. Груповий знімок - дуже відповідальний момент, на якому потрібно зупинитися більш докладно.

Основні труднощі, які можуть чекати фотографа на цьому етапі, такі:

- Якщо гостей занадто багато, а приміщення недостатньо містке, виникають проблеми з їх розстановкою перед зйомкою. Вибудовувати людей потрібно так, щоб особи які стоять ззаду не заслонялися впереді стоящих гостями. При цьому бажано створювати мінімально можливу глибину композиції. Тому закривайте діафрагму на стільки сильно, наскільки це вам дозволяють зробити світлові умови.

- Коли ви знімаєте групу з 10 і більше людей, існує велика ймовірність, що хтось із них в момент натискання на спуск моргне. З цим нічого не поробиш. Тому робіть обов'язково кілька дублів одного і того ж сюжету. Потім в фотошопі можна буде замінити очі одному або декільком моргнувши людям.

- Тривале вибудовування призводить до того, що до моменту зйомки у більшості гостей може сформуватися кислий вираз обличчя. Спочатку зробіть знімок так як є, а потім спробуйте розворушити людей. Іноді допомагає хороший жарт, іноді прохання помахати всім ручками, або ще щось в цьому дусі.

В деяких РАЦСах зробити груповий знімок в приміщенні не представляється можливим, тоді його роблять на вулиці при виході з будівлі. Відкладати групову фотозйомку гостей з молодятами на пізніший термін навряд чи варто. Зазвичай гості мають звичку розбрідатися в різні боки. Не факт, що потім вам вдасться зібрати їх знову разом.

3. Зйомка на виході з РАЦСу.

Найчастіше, родичі та гості влаштовують урочисту церемонію виходу молодожон з дверей РАЦСу. Кидають на їхні голови пелюстки троянд і монети, скандують поздоровлення.

У цей момент можна зловити динамічні, емоційні кадри.

Але ні в якому разі не пускайте цю процедуру на самоплив. Попросіть молодих виходити тільки по  вашому сигналу. Побудуйте гостей так, щоб вам було зручно знімати. Обговоріть їх дії. І тільки після цього давайте відмашку молодятам на вихід.

4. Фотозйомка на прогулянці по місту.

Після ЗАЦСу молоді, як правило, їдуть на весільному авто кататися по місту. Заздалегідь обговоріть з ними точки, куди ви поїдете. Зазвичай це знакові місця вашого міста, в яких є можливість зробити гарні знімки. Прогулянка по місту може тривати від 2 до 4 годин. Довше витримують не всі. Мабуть, це найбільш сприятливий для вас момент зробити художні знімки зі вдумливої ​​постановкою.

5. Фотозйомка на весільному банкеті.

Ближче до вечора починається гуляння в ресторані або кафе. Хід дійства контролює тамада, а ваше завдання - зафіксувати всі найцікавіші моменти. Це привітання батьків і родичів, перший танець молодих, конкурси та ігри, весільний торт, феєрверк. Знімається це все репортажно з використанням спалаху.

Попрацювавши на парі-трійці весіль, ви зрозумієте як знімати весілля так, щоб клієнти залишалися вами задоволені.

Обробка весільних фотографій

Після цього настає самий трудомісткий етап роботи. За знімальний день у більшості весільних фотографів виходить 1000 і більше знімків.

Не всі з них потрібно віддавати замовнику. Слід викинути явний технічний брак, з дублів вибирати найбільш вдалі кадри.

На все це йде чимало часу. Особливо, якщо зйомка виконувалася в форматі RAW. Звичайно, було б правильним виробляти всю фотозйомку саме в цьому форматі. Він дає більше можливостей в плані виправлення недоліків освітлення.

Але для економії місця на карті пам'яті і часу обробки поста іноді має сенс знімати в JPG. Принаймні, в тих ситуаціях, коли ніяких проблем з фотографічною широтою або балансом білого не передбачається. Якщо ж ви в собі не впевнені, знімайте в RAW. Це застрахує вас від багатьох помилок.

Окремо з замовником обмовляється кількість знімків, що піддаються більш глибокій - художній - обробці. Адже вона вимагає особливо великих витрат вашого часу.

Задумка для весільного DVD

Задумка для весільного DVD Залишається записати оброблені фотографії на диск. Надрукувати на ньому красиву картинку, і оформити обкладинку диска. У мережі можна знайти безліч стандартних задувок і обкладинок для весільних DVD, але підсовувати своїм замовникам такі речі я б нікому не порекомендував.

Краще зробити більш простий, але індивідуальний дизайн для кожного клієнта. Це не так вже й складно. Будь-якій людині в тисячу разів більше приємно бачити свою фізіономію на обкладинці, ніж милуватися абстрактними завитушками і мальованими голубами, несучими у своїх дзьобах квіточки.

Google
Весільний портал "Я+ТИ" © 2013 — 2016. Розробка сайту — креативна студія "by Nichol"