реєстрація
реєстрація

Топ-7 питань про подачу заяви в РАЦС і реєстрації шлюбу

У народі союз двох людей називається гарним словом «весілля». Офіційні ж інстанції називають це дійство набагато прозаїчніше: «реєстрація шлюбу». І будь ви хоч тричі романтиками, ні тобі, ні твоєму нареченому не уникнути паперової тяганини, пов'язаної з оформленням своїх відносин.

Він зробив тобі пропозиції і ви навіть призначили дату весілля? Відповідаємо на найпопулярніші питання з приводу офіційної реєстрації шлюбу.

1. Починаючи з якого віку я маю право вступити в шлюб?

За законом України в шлюб мають право вступати жінки з 17 років, а чоловіки з 18. Але в особливих випадках, за рішенням суду може бути надане право на шлюб особі котра досягла 14 років, якщо це послужить його інтересам.

2. З чого починати? Що треба робити, щоб зареєструвати шлюб?

Щоб зареєструвати шлюб, ви зобов'язані подати заяву встановленої формі в будь-яке відділення РАЦС за вашим вибором. Офіційно, ви вважаєтеся нареченим і нареченою з того моменту, як подали заяву в РАГС.

3. Чи може мій чоловік подати заяву без моєї присутності?

Якщо ти чи твій майбутній чоловік не можете особисто подати заяву з поважних причин, то замість вас це можуть зробити ваші представники. Але їх повноваження повинні бути завірені нотаріально. Проте на саму реєстрацію ви обоє повинні з'явитися особисто.

4. Якщо після подачі заяви ми передумали одружуватися, що робити?

Якщо з якоїсь причини реєстрація шлюбу не відбулася в призначений день, то ваша Заява втрачає свою силу через три місяці з дня подання заяви.

5. Які документи потрібні для подачі заяви?

• Паспорти

• Якщо шлюб у тебе чи у твого майбутнього чоловіка шлюб не перший, то також необхідно надати свідоцтва про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть чоловіка.

6. Скільки часу треба чекати з моменту подачі заяви до самої реєстрації шлюбу?

Шлюб реєструється через місяць від подачі заяви. Якщо є поважна причина, то цей термін може бути скорочено.

Якщо ж наречена вагітна або вже народила дитину, шлюб може бути зареєстрований у день подання заяви або в будь-який інший день протягом місяця з вибору нареченої і нареченого. Також реєстрація в той же день можлива, якщо є загроза для життя нареченого чи нареченої.

7. Ми вибрали для весілля дуже популярну дату. Весілля через півроку. Чи можна якось заздалегідь залишити місце для нашого весілля?

Так. На сьогоднішній момент в РАГСах існує така послуга як бронь. Ви можете забронювати місце на дату вашого весілля заздалегідь, а не тільки за місяць.

Google
Весільний портал "Я+ТИ" © 2013 — 2016. Розробка сайту — креативна студія "by Nichol"