реєстрація
реєстрація

5 порад тим, хто вирішив самостійно декорувати своє весілля Частина 2

Частина 2


Отже, в минулій статті «Частина 1. Вибір стилю та кольору весілля» ми розглянули тему вибору кольору, сьогодні пропонуємо поговорити про зонування території заходу.

Після того, як Ви обрали ресторан, концепцію і кольори свята, розглянемо місце святкування (бенкетну залу) за такими параметрами:

·         розмір і форма приміщення,

·         розташування вікон і дверей,

·         призначення дверей і столів (таким чином, важливо знати, звідки будуть виходити офіціанти, з якого боку знаходяться туалети, місця для паління, куди гості будуть виходити під час бенкету...)

Залу під час весілля умовно можна розділити на кілька функціональних зон: зона президії (стіл молодят, фон за ним), зона виїзної церемонії (іноді така зона знаходиться в приміщенні, де проходитиме святкування), зона зустрічі молодят гостями, зона з гостьовими столами, зона для танців і шоу програми, зона для Кенді-бару, фото-зона і т.д.

Продумайте, що саме необхідно виділити, які зони будуть потрібні. Умовно розділіть приміщення на ці зони.

Зазвичай найбільшу увагу приділяють зоні президії, адже саме молодята – головні герої цього дня! Всі погляди будуть спрямовані на Вас! Більшість фотографій в залі будуть зроблені саме в цьому місці!

 

 

Тому, плануючи куди поставити стіл молодят, подумайте про наступне:

• Вам повинно бути там зручно! Це має бути світле просторе, охайне місце, де Вас всі бачитимуть, куди Вам легко буде потрапити і звідки зручно вийти за необхідністю.

Намагайтесь уникнути території поблизу дверей та кухні (бігаючі офіціанти та гості, що виходять повз Вас на перекур, не повинні створювати Вам і (що теж важливо!) фотографу труднощів;

• Фон за молодятами по можливості не повинен потрапляти на вікно або двері (яскраве світло за молодятами може зіпсувати фотографії. До речі, це стосується і популярного зараз декору з додатковим освітленням гірляндами і лампочками! Вони створюють відмінний візуальний ефект, але можуть завадити фотографу створити хороші знімки молодят. Якщо є сумніви-обговоріть з фотографом!)

Тому якщо за столом розташовані вікна, спробуйте розглянути варіант зміщення зони президії або продумати щільну ширму, яка це вікно перекриє.

До речі, якщо біля столу молодят розміщена двері, не забудьте уточнити у адміністрації її призначення. Можливо, це аварійний вихід, який за нормами пожежної безпеки не можна буде чим-небудь загородити!

Також, плануючи декорування зони президіуму та всього приміщення, варто спитати в адміністрації ресторану, чи є з їх боку обмеження (так, в деяких приміщеннях просять не чіпляти ничого на стіни, не використовувати запалені свічки, кулі-сюрпризи з конфеті тощо)

Що стосується самого декору, стіл молодят часто прикрашають квітами, складною скатертиною з драпіровками, біля стола розміщують композиції з квітів або елементів декору, які продовжують тематику свята. Фон за столом може бути оформлений тканиною і квітами, монограмою молодят, словами з дерева чи інших матеріалів, гірляндами.

Оформляючи фон за столом важливо також наступне: якщо сукня нареченої кольору слонової кістки, то білий колір фону зіграє злий жарт - колір сукні може здаватися «брудним» на білому тлі. В такому випадку краще віддати перевагу теплому відтінку - вершковому, бежевому, який не зіллється з кольором сукні, але підтримає обраний відтінок.

 

І найголовніше, на наш погляд, при роботі над декором пам'ятати про те, що, краще менше ніж більше і що декор повинен підкреслити і доповнити настрій свята!

 

Частина 3. Зонування території бенкету: місце зустрічі змінити не можна?

А також, що ще варто виділити у Вашій бенкетній залі

 

У попередніх статтях (Частина 1. Вибір стилю та кольору весілля та Частина 2. Загальна інформація про зонування території, зона президії (стіл молодят) ми розглянули теми вибору кольору і стилю, оформлення зони президії, в цій частині - пропонуємо обговорити, які ще зони можуть бути виділені на території.

Їх може бути безліч, був би бюджет і час!

Найпопулярніші останнім часом:

·         зона зустрічі гостей,

·         фотозона, де гості будуть фотографуватися з Вами або в очікуванні свята,

·         зона виїзної церемонії, якщо такий планується,

·         зона фуршету і Кенді-бару,

·         можливо дитяча кімната, де дітки будуть грати, поки дорослим хочеться відпочити.

Важливою, на наш погляд, є зона зустрічі та привітання молодят, адже саме в цьому місці на Вас чекатимуть гості (а в більшості випадків чекати доводиться досить довго, тому що Ви можете затриматися на фотосесії). В цьому місці Вас вітатимуть рідні й друзі.

І, окрім того, що місце має бути зручним та приємним для людей, непогано було б, якби ця зона була також «фотогенічною», адже вона з`явиться на числених фотографіях!

Подумайте, де найкраще було б організувати цю територію: буде це вхід в ресторан, майданчик виїзної або зал ресторану, ця територія повинна виглядати красиво і повинна бути, за можливістю, обладнана всім необхідним (стільці чи диванчики, може, напої, якщо день виявиться спекотним)!

 

Також, в деяких випадках не зайвим буде «підказати» гостям, де саме їм буде краще на вас чекати, особливо, якщо територія велика або гості вперше в цій локації чи ніяковіють проходити.

 

Підказкою можуть стати таблички з написом, наприклад, «Запрошуємо на наше весілля», які вкажуть напрямок руху, хтось з адміністрації ресторану, хто проведе до місця, призначеного для цих цілей.

За необхідності, Ви можете об'єднати кілька зон, наприклад зону зустрічі, фото-зону. Так, гості в очікуванні молодят зможуть пофотографуватися зі спеціальним реквізитом, залишити побажання в книзі, пригоститися чимось з фуршетного столу в очікуванні бенкету.

Популярним в оформленні зони зустрічі та очікування також є встановлення великих банерів з іменами молодят і датою весілля,  влаштування тематичної фотозони (наприклад, для молодят, хто любить подорожі – фотозона з глобусами, книжками про різні страни, листівками, якщо тематика весілля – Прованс, то горщики з квітами, подушки, симпатичні плетені серветки, гарні стільчики тощо)

Дуже популярними останнім часом є зони Кенді-бару, які прикрашуються в стилі весілля. Цукерки, печиво, лимонад, кейк-попси чи капкейки, гарно оформлені і підписані, завжди притягують увагу гостей. За таким столом не тільки пригощаються, але й люблять робити фото.

До речі, про фото – дуже популярним і цікавим варіантом для молодят, які люблять розміщувати фото у соціальних мережах, є створення власного хештегу для свого весілля. Придумайте свій особливий напис, вкажіть його на маленьких об`явах (наприклад, на столику для побажань, біля кенді-бару тощо) і попросіть гостей відмічати свої фото з Вашого весілля цим хештегом! А потім насолоджуйтесь фотографіями від своїх друзів, зібраними разом і відфільтрованими!

Створюючи особливу атмосферу на своєму весіллі, не обов'язково робити щось дуже глобальне, іноді достатньо внести елементи тематики Вашого свята, аби гості налаштувалися на потрібний лад, зробили фотографії. Кілька гірлянд в потрібній кольоровій гамі, імена молодят - і атмосфера свята вже відчувається!

Частина 4. І ось вона-робота над самим декором! підготовка реквізиту

Якщо Ви визначилися з кольором і стилем, розподілили зони і розрахували, що де плануєте розміщувати декор, вивчили фотографії ресторану в усіх можливих ракурсах, скачали мільйон картинок по темі з інтернету, пропонуємо Вам приступити до підготовки.

 

Перш за все, спробуйте уточнити, що пропонує Вам сам ресторан. Які скатертини, серветки, столи і стільці. Іноді меблі, які стоять в залі в звичані дні, відрізняються від тих, що нададуть Вам під час заходу, або стільців якогось дизайну вистачає на певну кількість гостей, а на великі весілля беруть інші моделі, або лавочки, які були на всіх фотографіях, вже не в товарному вигляді.

Варто уточнити, що ще з реквізиту може надати Вам ресторан безкоштовно, а що в оренду. Арки для церемонії, столик, лавочки, інші елементи, які можуть бути в розпорядженні ресторану, навіть за додаткову плату, можуть краще вписатися в стилістику майданчика і, повірте, можуть позбавити Вас від додаткового головного болю з організації транспортування, монтажу і демонтажу.

На святі Вам даруватимуть квіти. Спитайте, чи зможе ресторан надати якість ємності для квітів, як вони виглядають.

В оренду часто можна взяти і вази, підставки. Зручний варіант, особливо якщо ці елементи в подальшому Вам не знадобляться.

Квіти - дуже красивий елемент, який прикрасить будь-яке свято. Велику кількість квітів принесуть гості. Розставлені в заздалегідь приготовлені вази, ці букети допоможуть оформити ресторан. Якщо це буде доречно, натякніть, який буде обраний Вами колір свята і що квіти можна дарувати цього кольору.

Якщо ж Ви вирішите зайнятися складанням квіткових композицій самостійно, але не маєте особливого досвіду роботи з квітами, радимо звернути увагу на більш стійкі види, такі, наприклад, як хризантеми, кущові троянди. Або на квіти в горщиках.

 

 

Квіткові композиції доведеться готувати напередодні, потім доставити в ресторан, тому чим менш вибагливі вони, тим спокійніше буде Вам.

Якщо ж ви мрієте про більш примхливі гортензії або пеони, пошукайте інформацію про них від флористів. Деякі квіти дуже красиві, але радують свіжим видом дуже недовго.

 

Радимо Вам також розглянути варіанти декору з альтернативних матеріалів: папір, тканина, фрукти, кошики, стрічки ... Є безліч цікавих ідей, які можна реалізувати заздалегідь. До того ж, транспортування паперового декору та його монтаж зажадають менше зусиль!

До речі, паперовий декор зараз неймовірно популярний!

 

 

Він може бути дуже різноманітний: гірлянди і помпони, квіти будь-якого розміру ... численні майстер-класи можна знайти в інтернеті, папір безлічі кольорів - в магазинах для художників. А реалізувати задумки можна в компанії подружок за чашкою чаю з тортиком :) буде ще один привід для додаткової зустрічі з подружками!

5. Найголовніший день: як все встигнути! Організаційні моменти

 

Ми з Вами вже вибрали колір і стиль, вивчили ресторан, вибрали де буде президія, а де інші тематичні зони, подумали і приготували різноманітні прикраси, настав час для втілення Вашої задумки на самому майданчику!

Отже, Ви зробили все можливе і неможливе: квіти зібрані в букети, гірлянди складені з акуратні упаковочки, текстиль відпрасований ... Можемо прийматися за роботу!

 

 

Зараз дуже важливо оцінити час, який виділить Вам адміністрація ресторану на декорування.

Багато залів працюють до пізнього вечора кожен день, в тому числі і напередодні Вашого весілля. Тому варто налаштуватися на роботу після 23:00 або вранці перед бенкетом. До речі, через те що зали працюють допізна, персонал приходить на роботу зазвичай не до 9 ранку, а пізніше, що також може уточнити адміністратор.

Припускаємо, що з огляду на час роботи і насиченість графіку молодят, Ви вирішите попросити допомогти з декором когось із рідних чи друзів. В такому випадку пропонуємо Вам намалювати схему розміщення підготовлених елементів, аби результат відповідав задуманому Вами.

Також, плануючи час, радимо додати до розрахунку 20% на всякий випадок (з досвіду цей запас потрібен в більшості випадків).

Завершуючи роботу в залі, уточніть, коли декор необхідно прибрати (якщо наступного дня в цьому ж залі буде банкет, Вас можуть попросити зняти декор до приїзду інших декораторів)

Якщо Ви взяли в оренду не в ресторані які-небудь цінні елементи (меблі, підставки, вази), які необхідно повернути орендодавцю, спробуйте продумати, як убезпечити себе на предмет того, що хтось із гостей або персоналу ресторану щось переставить (настільки несподівано, що не згадається куди) або розіб'є.

Для монтажу радимо приготувати з собою всі можливі інструменти, такі як нитки і голки, 2 пари ножиць, двосторонній скотч, будівельні кріплення, дріт і кусачки, булавки!

 Робота з декорування, безумовно, вимагає часу і деяких навичок. Добре якщо на допомогу словом чи ділом Вам зможуть прити досвідчені декоратори :) Якщо ж такої можливості немає - сумувати не варто! Трохи натхнення, допомога коханих і друзів – і день Вашого весілля буде особливим!

І нехай підготовка принесе Вам радість і задоволення!

 "СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПРОЕКТУ Я+ТИ" 

СТУДІЯ ДЕКОРУ ТА ІТАЛІЙСЬКИХ БОНБОНЬЕРОК БОН-БОН
 BON-BON.COM.UA

 
Весільний портал "Я+ТИ" © 2013 — 2016. Розробка сайту — креативна студія "by Nichol"