реєстрація
реєстрація

Як вибрати весільного фотографа?

Весільні фотографії - це не просто знімки, це майбутні приємні спільні вечори за переглядом сімейного альбому, тому, щоб зробити собі чудовий подарунок, а не розчаруватися, варто ретельно шукати фотографа, який підійде саме Вашій парі. Ми  підготували посібник з пошуку, щоб Вам було легше і простіше визначитися.

 

Фотограф повинен подобатися Вам і як професіонал, і як людина, адже з ним Ви розділіть такий важливий день у Вашому житті, довірите йому Ваші майбутні спогади про весілля. 

 З чого варто почати

Для початку визначтеся, чого Ви хочете від весільних фотографій, якими Ви їх бачите, чи хочете Ви зафільмувати весь день весілля або лише його частину? Від цього залежатимуть вимоги до фотографа. Чим чіткіше Ви будете представляти роль фотографа на Вашому весіллі, тим краще буде результат, фотографу буде простіше з Вами працювати, а Вам потім приємно роздивлятися Ваш сімейний альбом. 

Якщо Ви розписуєтеся в РАГСі і після цього плануєте прогулянку, Вам необхідний фотограф, який досить обізнаний, де знімки виходять цікавіше, і зможе запропонувати Вам декілька варіантів. Пам'ятайте, що краще відвідати менше місць і зробити більш запам'ятовуються фотографії, ніж «галопом по Європах» спробувати скрізь встигнути і в підсумку тільки втомитися.

Вирішіть, який Ви хочете бачити Вашу весільну зйомку - класичної або більше експериментальної? Спробуйте ще до пошуку фотографа визначитися з образами, щоб зрозуміти, кого конкретно Вам варто шукати. Часто молодята роблять тематичну фотозйомку до весілля або знімають Love-story, щоб порадувати гостей на весіллі гарними фотографіями.

 Способи пошуку фотографа

За допомогою Інтернет

Це найбільш популярний спосіб пошуку фотографа. Ви можете, не виходячи з дому, переглянути велику кількість робіт, одразу ж зв'язатись з фотографом і домовитися про зустріч. Ми радимо дивитися не тільки окремі фотографії, а й цілі серії з весілля, щоб оцінити, чому фотограф приділяє увагу, як він фотографує важливі для Вас моменти. І не варто покладатися виключно на інтернет, в будь-якому випадку влаштуйте «другий тур відбору» при особистому знайомстві.

Через друзів

Якщо Ваші друзі або знайомі вже вдавалися до послуг фотографа, Ви можете скористатися їх радою. З одного боку - ніхто поганого Вам не порадить, але з іншого боку - смаки у всіх різні, а коли Ви вибираєте фотографа друзів, Ви ризикуєте в разі, якщо Вам не сподобаються фотографії, зіпсувати стосунки і з друзями. Варто дуже обережно підходити до подібного вибору і в будь-якому випадку пильно вивчати роботи фотографа.

Друковані видання

Відразу уточнимо, що це не самий популярний спосіб пошуків. Але якщо Ви хочете іменитого фотографа, то, безумовно, варто розглядати глянцеві журнали і шукати того, який підходить Вам. Цей спосіб передбачає найбільші витрати, тому що фотографи, рекламуються в глянцевих журналах, або чиї фотографії використовуються у відомих виданнях, зазвичай заброньовані ще до початку весільного сезону, і ціни на їхні послуги високі. 

Важливе при роботі з фотографом 

Договірні відносини

Постарайтеся знайти фотографа, який працює за договором. По-перше, це відразу відмітає велика кількість непрофесіоналів, а по-друге, Ви будете впевнені, що всі Ваші вимоги і бажання будуть виконані. Якщо фотограф показує Вам договір, який Вас не влаштовує, сміливо говорите про це і настоюйте саме на тих пунктах, які важливі для Вас. Зрештою, Ви наймаєте людину на роботу і є на цей день роботодавцем.

Питання оплати

Зазвичай фотограф просить передоплату, щоб зарезервувати за Вами дату і бути впевненим, що Ви не скасуєте все в останній момент. Ви в свою чергу теж повинні бути впевнені, що знімки будуть якісними, а робота добросовісної, тому обговорюйте питання оплати заздалегідь, щоб потім не виникло неприємних ситуацій. Не забудьте вказати терміни оплати та суму в договорі, щоб це було гарантією, як для Вас, так і для фотографа.

Спілкування з фотографом

Бажано особисто зустрітися з фотографом, щоб не обговорювати важливі моменти по телефону, і познайомитися з ним. Вам необхідно знайти фотографа, який буде не тільки професіоналом, а й приємним для Вас людиною. Пам'ятайте, що з ним Ви проведете цілий весільний день, тому не варто закривати очі на якісь неприємні для Вас дрібниці. Якщо присутні хоч найменші сумніви, сміливо відмовляйтесь від фотографа. Знайдіть того, з ким Вам буде приємно працювати. 

 

 Перед зустріччю з фотографом не забудьте подивитися 20 питань весільному фотографу

 
Весільний портал "Я+ТИ" © 2013 — 2016. Розробка сайту — креативна студія "by Nichol"