реєстрація
реєстрація

Як вибрати ресторан чи кафе? Основні етапи вибору.

Банкет є найяскравішою, веселою і феєричною частиною весільного торжества. Саме тому дуже важливо вдало вибрати місце його проведення. Звичайно, в кожному місті існує маса ресторанів і залів для урочистостей, але всі вони настільки відрізняються один від одного місцем розташування, інтер'єром, особливостями меню і якістю сервісу, що дуже складно не розгубитися в такох різноманітних пропозиціях. 

Як же не помилитися і знайти саме гідне місце для проведення такої важливої в житті події? На що звернути увагу, як вчасно розглянути підводні камені і що в першу чергу уточнити у адміністрації? Природно, універсальних порад бути в даному випадку не може, адже у кожної пари можуть бути різні, а іноді і діаметрально протилежні уподобання. Наприклад, хтось планує досить стримане сімейне торжество, але з вишуканою атмосферою, - в цьому випадку молодята шукають невеликі ресторанчики в європейському стилі. А хтось хоче відгуляти з особливим розмахом, з урахуванням усіх національних традицій і обрядів, - тоді таким парам краще звертати увагу на таверни і ресторани з національним колоритом. 

Але все-таки кожна пара стикається з низкою стандартних питань, які пов'язані з вибором вдалого місця розташування ресторану, складанням святкового меню і пошуком кращого співвідношення ціни і якості. І тут можна дати кілька загальних, але дуже корисних порад. Так, перш за все, потрібно врахувати, що ресторани, в яких найчастіше проводяться весільні торжества, переважно працюють за попереднім замовленням, тобто забронювати зал і обумовити меню потрібно, як мінімум, за пару місяців до проведення банкету. Особливо це актуально, якщо ви запланували своє весілля в так званий "весільний сезон". Звичайно, вибрати гідний заклад справа не з легких, і займає до того ж багато часу, якого перед весіллям завжди мало. Тому заздалегідь відвідайте кілька вподобаних вам ресторанів та оцініть тамтешній сервіс в дії. 

 Процес вибору ресторану найкраще розбити на кілька послідовних етапів. 

Підготовчий етап: моніторинг пропозицій 

Тут важливо скласти список гостей, накидати приблизне меню і розрахувати грошові кошти, які ви готові виділити на святкову вечерю. 

Насамперед виріште, скільки саме гостей ви будете запрошувати, саме від цього ви і будете відштовхуватися надалі. Від цього залежить, який за розмірами повинен бути ресторан або ж банкетний зал. Тут важливо пам'ятати, що, виходячи з народної мудрості, краще всього замовити зал, який може вмістити трохи більше людей, ніж заплановано спочатку. Особливу увагу при цьому приділіть не тільки комфортності посадочних місць, але і зручності танц-полу - чим просторіше буде приміщення, тим вільніше і доброзичливіше почуватимуться ваші гості. 

Далі необхідно обумовити суму, на яку ви розраховуєте, адже саме весільний банкет становить основну статтю витрат у весільному бюджеті в цілому. 

 Потім слід визначитися з кухнею: чи будуть на вашому святковому столі страви середземноморської, національної, української, східної або яких-небудь інших більш екзотичних кухонь. 

 Ну, а після цього можна вже переходити до вибору відповідного закладу. Спочатку розгляньте в спеціалізованих каталогах, журналах, газетах, рекламних виданнях або сайтах в Інтернеті всі пропозиції, потім продзвоніть в організації які вас зацікавили. Так можна істотно звузити список відповідних на перший погляд ресторанів, а потім вже особисто відправитися на ревізію і вибрати кращий з кращих. 

 У телефонній розмові можна уточнити наступні моменти: 

 • Скільки коштує оренда приміщення для проведення банкету? Яка мінімальна сума замовлення для того, щоб заклад закрили тільки для вашого торжества? 
 • Яке мінімальне замовлення потрібно зробити з розрахунку на одну людину (таким чином, помноживши отриману ціну банкету на одну людину на кількість запрошених, можна дізнатися приблизну цифру витрат) і в скільки приблизно обійдеться "середньостатистичне" меню. 
 • Чи можна замовити в ресторані основні страви, а фрукти, нарізку і спиртне принести з собою. 

Основний етап: вибір закладу

 На першому етапі бажано вибрати від трьох до шести варіантів, які найбільше відповідають вашим вимогам. А потім вже особисто відправитися в кожен з вподобаних ресторанів, щоб оцінити меню, якість обслуговування, що панує в закладі атмосферу і, що важливо, ознайомитися з ціновою політикою. Також можна буде уточнити, чи можна ще зарезервувати ресторан на потрібну вам дату. Прийшовши в заклад який вас зацікавив, зверніть увагу на те, наскільки презентабельно виглядає фасад будівлі, доглянута чи прилегла територія, чи зручно під'їхати сюди на автомобілі, чи є поряд автостоянка. 

 Ще більш детально слід оцінити внутрішню обстановку, акцентуючи увагу на таких нюансах: 

 • Наскільки гармонійний інтер'єр залу. Також уточніть, чи прикрашають зал під час весільних банкетів як-небудь особливим чином (наприклад, стелять святкові скатертини, надягають спеціальні декоративні чохли на стільці і так далі). 
 • Наскільки просторий зал, містка чи танцювальний майданчик, чи організована естрада для музикантів. 
 • Чи має ресторан спеціальну кімнату, в якій тамада і запрошені артисти могли б готуватися до виходу на сцену. 
 • Як організований гардероб та інші зручності. 

 Заключний етап: переговори і бронювання 

 Уважно все вивчивши і зробивши остаточний вибір, пора переходити до завершального етапу, який передбачає складання договору, обговорення меню і різних нюансів, а також попереднє резервування та внесення передоплати. 

 Саме на цьому етапі слід досягти конкретних домовленостей з наступних питань: 

 • Чи потрібна додатково вносити плату за оренду приміщення. 
 • На яку суму потрібно зробити мінімальне замовлення. 
 • Яка сума передоплати і коли її потрібно внести. 
 • Чи можна принести свої спиртні і безалкогольні напої, а також фрукти і нарізку. 
 • Час роботи ресторану. 
 • Чи гарантують вони резервацію залу на потрібне вам число. 
 • Наскільки ви можете прикрасити зал. 
 • Чи є спеціальне холодильне обладнання для зберігання десертів і вашого весільного торта. 
 • Чи є якісь обмеження і заборони для гостей закладу. 
 • Ще раз уточніть, у скільки обійдеться банкет на одну персону. 
 • Обговоріть загальну суму і уточніть, чи може вона змінитися на момент остаточного розрахунку (через 2-3 місяці ціни можуть піднятися). 
 •  І не забудьте поцікавитися, чи передбачені в даному закладі які небудь бонусні програми, акції та знижки для молодят. Скажімо, коли вартість йде на десятки тисяч гривень, знижка на 5% виглядає дуже привабливо.

Google
Весільний портал "Я+ТИ" © 2013 — 2016. Розробка сайту — креативна студія "by Nichol"